18 najlepszych darmowych szablonów slajdów do prezentacji PowerPoint i Google

Przychodzi taki dzień w karierze network marketera, że musi przygotować i poprowadzić własną prezentację. Jak pewnie się orientujesz, prezentacje serwowane w branży MLM przeważnie są fatalnej jakości – kiepska narracja, fatalne zdjęcia, dzikie kolory i o wiele za dużo tekstu to najpoważniejsze zarzuty, jakie mam przeciwko nim.

Żeby na krytyce się nie skończyło, cykl artykułów na temat prezentacji rozpocznę od przekazania ci potężnej bazy źródeł gotowych, darmowych szablonów slajdów, które mogą stać się fundamentem pięknie zaprojektowanej prezentacji.

Koniec z nudnymi planszami wypełnionymi po brzegi tekstem. Koniec z pstrokacizną i psychodeliczną paletą barw. Uzyskanie profesjonalnego efektu nie będzie trudne, gdy oprzesz się na projektach zawodowych grafików.

1. Corporate

Corporate to prezentacja w stylu korporacyjnym dla Powerpointa, Keynote i Prezentacji Google. Zawiera 8 profesjonalnych projektów do wykorzystania podczas korporacyjnej lub biznesowej prezentacji oferty.

2. Leaf

Leaf to nowoczesna i kreatywna prezentacja w odcieniach zieleni. Jeśli twoja prezentacja ma coś wspólnego z naturą albo nawiązują do niej kolory firmy, możesz śmiało ją wykorzystać. Poza tym zawsze można zmienić paletę.

3. Formal

Szablon Formal jest, jak sama nazwa wskazuje, sztywny jak kij od miotły. Jego moc tkwi w bardzo czystym projekcie skupiającym uwagę na obrazach. Brak tutaj zbędnych ramek, wzorków i innych ozdobników, a niewielkie bloki tekstu sprawiają, że odbiorcy będą mogli skupić się na najważniejszym – tym co mówisz.

4. Laertes

Eleganckie slajdy z ciemnoszarym tłem i czerwienią wykorzystaną do podkreślenia najważniejszych elementów, nadają prezentacji prostego, a jednocześnie pełnego klasy, nowoczesnego i profesjonalnego wyrazu. Wystarczy dodać trochę kolorów odpowiadających twojej marce i gotowe.

5. Marketing Plan

Czyste, chłodne, korporacyjne kolory nie będą odciągały uwagi od faktów, wykresów i zestawień. Twój szef będzie z ciebie dumny.

6. Polaris

Prowadzenie prezentacji dla klienta lub inwestora może być nie lada wyzwaniem, ale jeśli opakujesz swoją wizję w estetyczną formę, łatwiej będzie można pojąć i zapamiętać twoje pomysły. Ten szablon pozwoli ci pokonać drogę od szkicu do wypasionej prezentacji w bardzo krótkim czasie.

https://www.youtube.com/watch?v=cdz__ojQOuU

7. Free Professional Template od Slidesmash.com

Proste i czyste slajdy, świetne do prezentacji biznesowej lub korporacyjnej. Do rzucenia twojej publiki na kolana przysłużą się oryginalne i kreatywne projekty bogate w elementy graficzne, w łącznej ilości 25 unikalnych slajdów.

8. Eleanor

Poważna treść wymaga profesjonalnego designu – i tu z pomocą przychodzi ten właśnie szablon prezentacji. Ciemne tło i jeden akcent kolorystyczny pozwalają łatwo dostosować tę prezentację do palety barw twojej marki.

9. Origami

Formalna w wyrazie prezentacja zaprojektowana na potrzeby środowiska korporacyjnego wymagającego spójnego wyglądu i jednolitego tematu graficznego. W charakterze tła wykorzystano żywo-niebieskie, wysokiej jakości geometryczne wzory przywodzące na myśl japońskie origami. Wykresy i diagramy są w pełni edytowalne.

10. Organic

Tematem przewodnim tej prezentacji jest natura, dlatego wiodącym kolorem jest zielony. Wyjątkowego charakteru nadaje jej wyróżniający element graficzny przypominający krople porannej rosy. Przenika i spaja graficznie całą prezentację złożoną z 20 slajdów, wśród których znajdują się mapa świata, tabele cen, infografika i wiele innych.

11. Red Aesthetics

Ciemne tło i żywy akcent kolorystyczny nadają tej prezentacji mrocznego, tajemniczego charakteru. Wśród 38 slajdów znajdziesz różne układy graficzne, wizualizacje procesów, linię czasu, schemat organizacyjny, wykresy, schematy, harmonogramy, makiety urządzeń, ikony, grafiki i mnóstwo innych frykasów.

12. UX Presentation Template

Wyraźnie nawiązująca do korporacyjnego stylu, ta prezentacja zawiera każdy rodzaj slajdu, jakiego możesz potrzebować, by zaimponować odbiorcom swoim profesjonalizmem. Różne układy kolumn, ikony, zestawienia, prezentacja zespołu, procesy, wykresy, makiety urządzeń – wszystko, żeby pokazać twój projekt z jak najlepszej strony.

13. General Purpose Presentation Template

Prezentacja ogólnego przeznaczenia. Wśród ponad pięćdziesięciu slajdów znajdziesz niemal każdy układ, jakiego możesz potrzebować. Do tego oczywiście wykresy, diagramy, tabele, harmonogramy, ikony, jeszcze więcej wykresów…

14. Palamon

Oparta na zdjęciach stanowiących tło niemal każdego slajdu. Bardzo dobra do prezentacji artystycznych lub mających na celu bardziej wywołanie oddźwięku emocjonalnego niż do przedstawiania faktów i zamieszczania bloków tekstu.

15. Helicanus

Prezentacja w dominującym kolorze brązowym, utrzymana w retro-eleganckim stylu. Świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy chcesz nadać swojemu projektowi ekskluzywnego charakteru.

16. Ulysses

Czysty design i przyciągające uwagę kolory sprawiają, że ten szablon wyjątkowo dobrze nadaje się jako baza do stworzenia prezentacji wysyłanej emailem lub dostarczanej w postaci drukowanej.

17. Wolsey

Nowoczesny, geometryczny projekt wpisujący się we współczesne trendy. Doskonały wybór dla projektów lub firm innowacyjnych, kreatywnych i startupów. Wiele układów kolumn, wkresy, ikony, a wszystko łatwe do przystosowania do twoich indywidualnych wymagań.

18. Salerio

Stylowy i czyściutki szablon z nutką dynamiki zapewnianej przez ścięte, pozawijane w trójwymiarze, geometryczne wstęgi.

Shares